SŽDC rozšířila na svém webu informace o aktuálním provozu vlaků

SŽDC rozšířila na svém webu informace o aktuálním provozu vlaků
12.12.2019Tiskové zprávy

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) spustila aplikaci Virtuální tabule manažera infrastruktury, zkráceně VITAMIN, která byla zrealizovaná v rámci projektu Zavedení inteligentního informačního systému pro cestující. Aplikace je k dispozici na titulní straně webu SŽDC pod názvem Infotabule.

SŽDC rozšířila na svém webu informace o aktuálním provozu vlaků
VITAMIN zprostředkovává cestujícím v železniční dopravě aktuální data z provozních informačních systémů SŽDC pro všechny stanice a zastávky provozované touto státní organizací. Díky tomu je informuje nejen o jízdních řádech konkrétních vlaků, ale i o případném zpoždění. Ve stanicích a zastávkách vybavených elektronickými informačními tabulemi poskytuje nová aplikace rovněž informace o tom, ze kterých nástupišť, případně kolejí budou konkrétní vlaky odjíždět.

Inteligentní informační systém lze využít jak na webových prohlížecích, které budou přebírat data z centrální části systému, tak i na elektronických zařízeních včetně chytrých telefonů s operačním systémem Android a iOS. Dále bude možné, po ukončení zaváděcího provozu, prohlížet virtuální informační tabule pro zvolenou stanici nebo zastávku i na televizních přijímačích vybavených funkcionalitou tzv. „červeného tlačítka“ přes aplikaci HbbTV (Hybrid broadcast broadband).

Modul webové služby navíc umožňuje poskytovat přes klientské rozhraní data pro zobrazovací panely ve vybraných železničních stanicích a zastávkách, kde dosud nebylo žádné audiovizuální zařízení pro informování cestujících. Tato data poskytnutá SŽDC mohou použít do svých systémů také další subjekty, jako například regionální dispečinky veřejné dopravy, provozovatelé „živých“ mapových portálů, atd. 
Zpět na výpis článků
Související články