Seriál o dronech

Seriál o dronech
3.12.2016Tiskové zprávy

Plánujete nákup dronu pod stromeček? A znáte základní pravidla pro jejich provozování v České republice? Na toto a mnohé další Vám odpoví šestidílná série bezpečnostní vzdělávací kampaně zaměřená na problematiku bezpilotních letadel (dronů).

Seriál o dronech

1. díl


Bezpilotní letadla neboli drony jsou krásné hračky. Ale pozor! Při jejich provozu je nutné dodržovat poměrně přísná pravidla

 

2. díl

Pokud si pořizujete dron, musíte si odpovědět na otázku, proč? Pokud ho totiž chcete používat jako užitečného pomocníka v práci, nebo si s ním vydělávat peníze, plyne z toho celá řada povinností.

 


3. díl


Pravidla pohybu ve vzdušném prostoru nad Českou republikou nejsou určena jen pro piloty letadel. Řídit se jimi musí i piloti bezpilotních letadel – dronů.
 


4. díl


Na co si dát při létání s dronem pozor? Jaká na pilota číhají skrytá nebezpečí? Na co při přípravě a před letem nezapomenout? A jak nastavit nouzové režimy? A jak důležité je správné počasí?

 


5. díl


Bezpilotní letadla – drony vidíme nejčastěji s kamerou nebo fotoaparátem v podvěsu. Současnou kinematografii si bez záběrů z dronů už ani nedokážeme představit. I při focení nebo natáčení je ale potřeba dbát na bezpečnost provozu a dělat vše podle platných předpisů.
 


6. díl


Zásadou číslo jedna při používání bezpilotních letadel – dronů je řídit se zdravým rozumem a používat hlavu. A také chovat se ohleduplně a dodržovat předpisy. Tento díl se věnuje postihům a sankcím, které přijdou na řadu, když se něco přihodí.


 

Zpět na výpis článků