Soutěž Copernicus Masters hledá nové nápady na využití družicových dat

Soutěž Copernicus Masters hledá nové nápady na využití družicových dat
27.3.2018Tiskové zprávy

Od 1. dubna se mohou české firmy a zástupci akademické sféry hlásit do mezinárodní soutěže Copernicus Masters, která se zabývá podporou inovativních projektů v pozorování Země. Pořadatelem soutěže je od roku 2011 německý inkubátor Anwendungszentrum GmbH z Oberpfaffenhofenu a Ministerstvo dopravy ČR je jím partnerem. Cílem soutěže je podpořit rozvoj komerčních služeb a tržně orientovaných aplikací založených nad družicovými snímky a daty programu Copernicus.

Soutěž Copernicus Masters hledá nové nápady na využití družicových dat
V rámci letošního ročníku soutěže bude mezi vítěze rozdělena částka přes 600 000 euro.  Účastníci si mohou vybrat ze široké škály výzev, které pokrývají témata jako je monitorování životního prostředí, doprava, logistika, monitoring infrastruktury, územní plánování, zemědělství a lesnictví, bezpečnost, cloudová řešení a mobilní služby, malé družice, stejně jako inovativní využití družicových snímků s vysokým rozlišením a radarových dat.

Kromě hlavní ceny je partnery udělováno dalších 15 tematických cen. V roce 2017 se soutěže účastnilo na 487 soutěžních návrhů z celkem 40 zemí světa a do hodnocení bylo zapojeno až 70 mezinárodních expertů. Vítěz každé výzvy bude vybrán komisí složenou z odborníků z výzkumu a z praxe. Kromě cen v jednotlivých výzvách získá celkový vítěz i finanční prémii.

Soutěžní nápady pro letošní ročník soutěže je možné zasílat od 1. dubna do 30. června 2018. Podrobné informace najdete zde.


 
Zpět na výpis článků