Byl spuštěn nový informační web o autonomní mobilitě Autonomne.cz

Byl spuštěn nový informační web o autonomní mobilitě Autonomne.cz
2.4.2020Tiskové zprávy

Autonomní mobilita v sobě skrývá potenciál zvýšit bezpečnost v dopravě, zlepšit dostupnost služeb nebo také efektivně využívat čas jinak strávený za volantem auta. S cílem zvýšit informovanost o tomto tématu proto Ministerstvo dopravy a Centrum dopravního výzkumu připravili speciální portál Autonomne.cz. Na něm najdete aktuality, odborné články a další zajímavosti o autonomní mobilitě a jejím rozvoji u nás.

Byl spuštěn nový informační web o autonomní mobilitě Autonomne.cz
Návštěvníci webu si mohou přečíst články zabývající se jak samotnými technologiemi automatizovaného a autonomního řízení, technického vybavení vozidel či související digitální infrastrukturou, tak i články týkající se legislativních otázek a společenských či etických témat. Kromě odborných článků portál nabízí také kratší aktuality a novinky z oblasti autonomní mobility a pozvánky na zajímavé akce pro širokou veřejnost. 

Pro odpovědi na nejčastější dotazy týkající se autonomních vozidel je zřízena samostatná sekce, v rámci které jsou vysvětleny základní principy fungování autonomních vozidel, způsoby jejich testování nebo jsou objasňovány terminologické nejasnosti. Cílem portálu je rovněž ukázat příklady českých, mezinárodních či zahraničních projektů, v rámci kterých byly nasazeny technologie automatizovaného a autonomního řízení do provozu.
 
Zpět na výpis článků