Stát má nového výrobce registračních značek, díky změně dodavatele ušetří přes 100 milionů korun

Stát má nového výrobce registračních značek, díky změně dodavatele ušetří přes 100 milionů korun
28.3.2017Tiskové zprávy

Od dubna se stane novým dodavatelem registračních značek pro stát firma SPM – Security Paper Mill. Ta zvítězila v otevřené soutěži, díky nejnižší nabídkové ceně. Smlouva se stávajícím dodavatelem, společností Hicon, která pro stát dodávala registrační značky od roku 2001, je platná do 31. března tohoto roku. Od 1. 4. bude již značky dodávat pouze firma SPM.

Stát má nového výrobce registračních značek, díky změně dodavatele ušetří přes 100 milionů korun
 „Jsem rád, že se nám povedlo to, co ministerstvo nebylo schopno udělat více než 15 let, tedy vysoutěžit nového dodavatele registračních značek za výrazně nižší cenu. Díky tomuto kroku ušetříme státu za dobu trvání kontraktu více než 100 milionů korun,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok. Smlouva s novým dodavatelem byla uzavřena v listopadu 2016 a je platná na 4 roky. Cena za jednu vyrobenou tabulku nejběžnějšího typu se sníží ze současných 77 Kč na 45 Kč za kus, měsíčně se vyrobí v průměru 100-120 tisíc tabulek registračních značek všech typů. Stát díky tomuto snížení ceny ušetří za celou dobu trvání kontraktu více než 100 milionů korun.

Společnost SPM nabídla výrobu všech typů registračních značek za 48 milionů korun bez DPH ročně při odhadovaném počtu zhruba 1 055 000 vyrobených značek. V roce 2016 byly roční náklady MD na výrobu všech registračních značek více než 90 milionů korun bez DPH při počtu zhruba 1 174 000 kusů. Celkový objem zakázky v příštích letech bude záležet na skutečném počtu vyrobených registračních značek, který vyplyne z potřeby jednotlivých registračních míst.
 

 95 tisíc značek vyrobených firmou SPM poputuje do centrálního skladu


 Aby bylo stoprocentně zajištěno, že budou veškeré dodávky v pořádku, firma SPM začala vyrábět registrační značky již od 1. 3. do zásoby do centrálního skladu, stát u ní objednal 95 tisíc registračních značek. Jednotlivé úřady obcí s rozšířenou působností nyní budou standardně dočerpávat zásoby značek, které mají naskladněny a až budou potřebovat naskladnit nové, požádají si o dodání právě z centrálního skladu, kde budou k dispozici již značky od nového dodavatele. Pokud si však majitel vozidla požádá po 1. 4. o značku na přání či na nosič kol, dostane ji ve lhůtě 15 dnů již od nového výrobce.


 

Firma Hicon měla povinnost do 15. 3. rozvést vyrobené standardní registrační značky na jednotlivé úřady obcí s rozšířenou působností (ORP), které si tyto značky objednaly. Až do 31. března bude rovněž přijímat objednávky jednotlivých ORP na značky na přání, značky na nosič kol a náhradní značky za poškozené tabulky, tyto dodává ve lhůtě  do 15 dnů.
 
Značky od nového dodavatele jsou vylepšeny o nový hologram, který má zvýšit ochranu proti padělání. Tento hologram bude u běžné značky umístěna na místě určeném pro emisní známku, která se již nepoužívá. Značky od původního výrobce, bez tohoto hologramu, samozřejmě zůstávají i nadále v platnosti. 
Zpět na výpis článků
Související články