Stavební firmy nedodržely na D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži termín uzavírky,dostanou pokutu a

Stavební firmy nedodržely na D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži termín uzavírky,dostanou pokutu a
29.4.2016Média a tiskové zprávy

Dnešní dopravní komplikace na modernizovaném úseku D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži budou mít svou dohru. Kvůli nedodržení terminu uzavírky vinou sdružení OHL, Alpine a Eurovia byl i po páteční čtrnácté hodině ve směru na Brno průjezdný pouze jeden jízdní pruh. Na místě se proto začaly tvořit kolony. Stavebníci zprůjezdnili na Brno druhý pruh až skoro s hodinovým zpožděním. Důvodem zdržení bylo opravování nekvalitně odvedené práce.

„Ředitelství silnic a dálnic proto okamžitě udělilo stavebním firmám smluvní pokutu. Uvažujeme o tom, že Ministerstvo dopravy podá podnět k zahájení správního řízení kvůli porušení rozhodnutí o povolení uzavírky. Takové případy se nesmějí opakovat. V pátečním provozu pak chyby stavebních firem odnášejí řidiči v nekonečně dlouhých kolonách a právem jsou naštvaní,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Při modernizaci nejvytíženější české dálnice z Prahy do Brna platí pro stavební firmy pravidlo, podle kterého musejí vždy zajistit při dopravních špičkách průjezd v obou směrech ve dvou jízdních pásech. V pátek je to právě čtrnáctá hodina, do které musejí stihnout veškeré práce tak, aby se opět dalo jezdit v režimu dvakrát dva jízdní pruhy. Stejné pravidlo platí i pro nedělní odpoledne.

 

 

 

Zpět na výpis článků