V Bruselu se řešilo téma minimální mzdy i nastavení pravidel pro používání dronů

V Bruselu se řešilo téma minimální mzdy i nastavení pravidel pro používání dronů
2.12.2016Tiskové zprávy

Dne 1. prosince 2016 se v Bruselu uskutečnilo zasedání ministrů dopravy Evropské unie. Za Českou republiku se jednání účastnil 1. náměstek ministra dopravy, Tomáš Čoček.

V Bruselu se řešilo téma minimální mzdy i nastavení pravidel pro používání dronů
Nejdůležitějšími diskutovanými tématy bylo téma minimální mzdy v nákladní dopravě a nastavení jednotných pravidel pro provoz bezpilotních dronů, jejichž použití v každodenním životě je stále častější.

Tomáš Čoček se vyjadřoval také k návrhu Evropské komise, týkajícímu se možného nového nastavení podoby Evropského fondu strategických investic (EFSI). Ten by mohl České republice pomoci s výstavbou dopravní infrastruktury, především po roce 2019. Součástí navržených změn je také možnost, aby země čerpající ze strukturálních fondů mohly využít různých způsobů kombinace evropských peněz a finance z EFSI zapojit například právě do financování dálniční sítě. „Tato možnost by České republice pomohla s realizací PPP projektů, protože bychom si snížili primární náklady a rozložili finanční náročnost rizik,“ řekl Čoček. 

Ohledně tématu minimální mzdy v nákladní dopravě proběhla také schůzka všech členských států Evropské unie, které se zaváděním jednostranných národních opatření nesouhlasí. V problematice dronů bylo diskutovaným tématem jejich rozřazení do jednotlivých kategorií a následné nastavení bezpečnostních pravidel pro jejich provozování.

 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků