V Náchodě se otevřelo zrekonstruované nádraží

V Náchodě se otevřelo zrekonstruované nádraží
21.8.2017Tiskové zprávy

Cestujícím v Náchodě nově slouží zrekonstruované nádraží. Rozsáhlá oprava výpravní budovy je první z dokončených nákladnějších projektů, který se podařilo zrealizovat po úspěšném převodu nádraží z majetku Českých drah do vlastnictví státu. SŽDC vynaložila na dokončení prací téměř 14 milionů korun, celkové náklady na rekonstrukci nádraží spolu s finančními prostředky, které zaplatily už dříve České dráhy, dosahují výše 34,5 milionu korun.

V Náchodě se otevřelo zrekonstruované nádraží

„Jsem rád, že jsme po převodu nádraží zpět na stát začali okamžitě s vylepšováním staničních budov. Rekonstrukce v Náchodě je první větší investiční akcí, která se po převodu podařila zrealizovat. V tomto trendu chceme pokračovat, už teď se například rozbíhají projekční práce na zvelebení dalších výpravních budov v Hradci Králové, Jaroměři, Pardubicích či Letohradě“, říká ministr dopravy Dan Ťok.

Architektonické řešení modernizované budovy vychází z historického vzhledu stavby a současně respektuje dokončenou stavbu autobusového terminálu s krytými stáními a přístřešky.

Na rok 2017 celkově SŽDC počítá s částkou kolem 600 milionů Kč na opravy nádraží, dalších zhruba 100 milionů korun směřuje letos na rozsáhlejší rekonstrukce nádražních budov.

Další plánované velké rekonstrukce výpravních budov čekají Břeclav, Kuřim, Hradec Králové, Turnov, Lipník nad Bečvou, Přerov, Sokolov, Brandýs nad Labem, Kutnou horu, Praha-Braník či Zadní Třebáň. Dokončeny jsou např. Karlovy Vary, Česká Lípa.

Cílem všech těchto rekonstrukcí je zvýšení komfortu a služeb pro cestující a také energetická úspora.

 

Zpět na výpis článků