V rámci výjezdu vlády na Jesenicko premiér navštívil stavbu obchvatu Bludova

V rámci výjezdu vlády na Jesenicko premiér navštívil stavbu obchvatu Bludova
29.3.2023Tiskové zprávy

Premiér Petr Fiala a ministr dopravy Martin Kupka navštívili právě probíhající výstavbu obchvatu Bludova na Šumpersku, který souvisí s výstavbou dálnice D35 z Hradce Králové do Mohlenice. Stavba probíhá bez komplikací a bude zprovozněná v průběhu příštího roku. Kontrolní den na obcvatu Bludova navázal na celodenní výjezdní zasední vlády, které se koná v Jeseníku.

V rámci výjezdu vlády na Jesenicko premiér navštívil stavbu obchvatu Bludova

"ČR potřebuje zlepšit svoji dopravní infrastrukturu. Pracujeme na tom velmi intenzivně. A toto je příklad stavby, která se skutečně daří a která přinese občanům výrazné zlepšení dopravní dostupnosti,“ uvedl předseda vlády Petr Fiala.

"Pro obyvatele šumperska se jedná o důležitou komunikaci, která odvede dopravu mimo centrum Bludova a usnadní cestu do rekreačně významných oblastí Jeseníků. Po dovedení D35 k Mohelnici obchvat urychlí dopravní spojení s Olomoucí či východními Čechami," řekl ministr dopravy Martin Kupka.

Obchvat Bludova na silnici I/44 představuje stěžejní komunikaci mezi jihem a severem Olomouckého kraje. Obchvat zlepší a zrychlí dopravní spojení na budoucí dálnici D35, která bude představovat alternativu přetížené D1. Na obchvat Bludova navazuje další dopravní stavba a to přeložka silnice I/11 mezi Postřelmovem a Chromčí. Obě stavby odvedou dopravu mimo obce.

V současnosti Ředitelství silnic a dálnic pracuje na 265 km nových silnic a dálnic I. třídy. Z toho na 158 km dálnic a 107 km silnic I. třídy. 

Foto: Úřad vlády ČR

 
Zpět na výpis článků