Vláda jmenovala Jana Kučeru generálním inspektorem Drážní inspekce

Vláda jmenovala Jana Kučeru generálním inspektorem Drážní inspekce
15.6.2016Média a tiskové zprávy

Vláda dnes souhlasila s výsledkem výběrového řízení a jmenovala Jana Kučeru generálním inspektorem Drážní inspekce. Kučera tak nahradí dosavadního šéfa drážní inspekce Roman Šiguta.

Vládou jmenováný Kučera nastupuje do funkce z pozice náměstka generálního inspektora Drážní inspekce. Před tím působil ve funkci ředitele kanceláře a tiskového mluvčího inspekce. Kučera vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

„Po novém generálním inspektorovi budu i nadále požadovat ve spolupráci s dalšími úřady důsledné kontroly železničních přejezdů a zabezpečení kolejí s cílem včas předcházet nehodám,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Podle zákona o drahách stojí v čele Drážní inspekce generální inspektor, kterého jmenuje a odvolává vláda. Jeho výběr, jmenování a odvolání se řídí zákonem o státní službě. Drážní inspekce je státní instituce, která odborně zjišťuje příčiny mimořádných událostí (nehod) a vykonává státní dozor na dráhách. Jako vyšetřovací orgán je nezávislá na jakémkoli provozovateli drah a drážní dopravy.

Drážní inspekce provádí státní dozor ve věcech drah u více než 750 provozovatelů drah nebo drážní dopravy a zjišťuje příčiny mimořádných událostí u všech tuzemských i zahraničních provozovatelů působících v České republice. Tuto specifickou a vysoce odpovědnou činnost vykonává na čtyři desítky vrchních inspektorů pokrývajících celé území státu.

 

 

 

Zpět na výpis článků