Vláda schválila personální změny v Řídícím výboru ČD a správní radě SŽDC

Vláda schválila personální změny v Řídícím výboru ČD a správní radě SŽDC
22.12.2017Tiskové zprávy

Vláda dnes schválila dílčí personální změny v Řídícím výboru Českých drah a Správní radě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Změny navržené ministrem dopravy Danem Ťokem reagují na nové personální složení v resortech, které mají v těchto orgánech své zástupce.

Vláda schválila personální změny v Řídícím výboru ČD a správní radě SŽDC
V Řídícím výboru ČD dochází k výměně tří členů a místopředsedy. Novým členem výboru se stal náměstek ministryně pro místní rozvoj Václav Nebeský, náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický a ředitel odboru strategie Ministerstva dopravy Luděk Sosna. Ve výboru skončí Jindřicha Kušnír, David Koppitz a Marek Ondroušek.

Na pozici místopředsedy Řídícího výboru ČD bude nově působit náměstek ministra dopravy Ladislav Němec, který má na starost sekci dopravní. Nahradí tak náměstka ministra dopravy Kamila Rudoleckého, který vzhledem k nové systemizaci a snížení počtu náměstků na ministerstvu končí.

Řídící výbor Českých drah se skládá z předsedy a místopředsedy, kteří jsou jmenovaní vládou a ostatních členů z řad zaměstnanců Ministerstva dopravy, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva financí, Ministerstva obrany, Ministerstva průmyslu a obchodu, které vláda pověřuje k výkonu činnosti v řídícím výboru. Prostřednictvím výboru vykonává stát v Českých drahách práva akcionáře.

Správní radu (SŽDC) tvoří sedm členů, které jmenuje a odvolává vláda. Kabinet dnes schválil jednu změnu v radě. Novým členem se stane náměstek ministra dopravy Ladislav Němec, který nahradí Václava Horáka. 
Zpět na výpis článků