Vyjádření ministra dopravy Dana Ťoka ke stavu čerpání Operačního programu Doprava 2007-2013:

Vyjádření ministra dopravy Dana Ťoka ke stavu čerpání Operačního programu Doprava 2007-2013:
18.12.2015Tiskové zprávy

Na základě aktuální fakturace po skončení letošní stavební sezóny, kterou si příjemci vyžádali k proplacení, je zřejmé, že Operační program Doprava 2007-2013 směřuje k plnému dočerpání.

Nejsou to nějaká kouzla, ale výsledek toho, že se v resortu začalo normálně pracovat a podařilo se rozjet další stavební projekty. Při záchraně více než deseti miliard korun jsme kromě velkých staveb výrazně podpořili modernizaci regionálních tratí, obnovu vozového parku na železnici, ale i řadu menších projektů jako například vybavení pro dopravní hřiště. Pomohlo nám i to, že jsme reagovali úpravami programu a přesunuli část financí ze silnic na železnici, kde byla ještě řada vhodných projektů.

Využití všech evropských prostředků v dopravě je reálnou prognózou, pro dosažení tohoto cíle je ale ještě nutné, schválení velkých projektů na straně Evropské komise. Přesná čísla budou během prvního čtvrtletí příštího roku, nicméně odhad jasně naznačuje, že se letos podařilo připravit a realizovat projekty v částce o cca 10 mld. Kč vyšší než bylo původně předpokládáno.

Zpět na výpis článků