Výstava představí architektonické návrhy stanice Praha-Veleslavín

Výstava představí architektonické návrhy stanice Praha-Veleslavín
24.2.2020Média a tiskové zprávy

V návaznosti na ukončení mezinárodní soutěže na budoucí podobu železniční stanice Praha-Veleslavín připravila Správa železnic ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 výstavu architektonických návrhů. V budově radnice Prahy 6 si mohou zájemci od 24. února do 3. dubna prohlédnout všechny zpracované studie. Stanice Praha-Veleslavín je součástí stavby Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla.

Výstava představí architektonické návrhy stanice Praha-Veleslavín
Mezinárodní porota v čele s architekty Sándorem Fintou a Helgem Lunderem doporučila k realizaci návrh Dalibora Hlaváčka a Zuzany Kučerové z pražského studie idhea architekti. Kromě něj výstava představí finálové návrhy ra15, PROJEKTIL ARCHITEKTI, monom works a ABTSMOLEN i zbylých 17 studií, které skončily v prvním kole. K vidění budou v době úředních hodin Městské části Praha 6, a to v pondělí a ve středu od 8 do 18 hodin.

„Výstava jednak podtrhne význam architektonické soutěže a jednak poodhalí, jak obtížnou úlohu měla mezinárodní porota při posuzování jednotlivých návrhů. Do soutěže se přihlásily české a zahraniční architektonické týmy a zpracovaly celkem 22 velmi kvalitních studií. Opravdu mě těší, že jsme této fázi přípravy stavby věnovali tolik energie a úsilí, a pevně věřím, že cesta na letiště vlakem bude pro lidi zážitkem nejen z pohledu komfortu, ale i estetiky,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda.

Mezinárodní architektonickou soutěž uspořádala Správa železnic poprvé v historii. Cílem bylo nejen navrhnout podobu železniční stanice Praha-Veleslavín, ale zároveň vytvořit jednotící design pro další stanice a zastávky na trati.

 
Zpět na výpis článků