Začaly práce na více než 15 kilometrech dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi

Začaly práce na více než 15 kilometrech dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi
3.10.2018Tiskové zprávy

V úterý 2. října byla zahájena výstavba dálnice D11 Hradec Králové – Smiřice. Stavba řeší pokračování dálnice D11 od Hradce Králové severním směrem na Polsko. Spolu s navazujícím úsekem mezi Smiřicemi a Jaroměří, který byl zahájen v květnu letošního roku, odvede dálnice dopravu z dnes již kapacitně nedostačující silnice I/33 v úseku Hradec Králové – Jaroměř.

Začaly práce na více než 15 kilometrech dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Smiřicemi


V současné době máme ve výstavbě již 23 kilometrů dálnice D11 od Hradce Králové až do Jaroměře. V přípravě je i zbývající část dálnice k hranicím. Realizace navazujících úseků z Jaroměře do Trutnova a na státní hranici s Polskem je závislá na vydání územních rozhodnutí. Zahájení těchto dvou posledních úseků D11 předpokládáme v roce 2022“, okomentoval zahájení výstavby dalšího úseku dálnice D11 ministr dopravy Dan Ťok.

Dálnice D11 Praha – Hradec Králové – Jaroměř – Trutnov – st. hranice je vyprojektována v celkové délce 151,4 km. V současné době je v provozu úsek Praha – Hradec Králové. Dálnice D11 je součástí mezinárodní silnice E67 Varšava – Praha a také součástí globální sítě TEN-T evropského dopravního koridoru Paříž – Norimberk – Plzeň – Praha – Hradec Králové – Vratislav – Varšava – Brest – Moskva, který spojuje západní a východní Evropu.

 
 


D11 Hradec Králové – Smiřice 

délka: 15 460 m
plocha vozovek: 349 121 m2
počet stavebních objektů: 139
 
Zhotovitel: EUROVIA – METROSTAV – SWIETELSKY
Cena stavby dle smlouvy: 2 594 mil. Kč bez DPH
 
Zpět na výpis článků
Související články