Zájem veřejnosti o zasílání připomínek k bodovému systému roste, ministerstvo termín prodlužuje do k

Zájem veřejnosti o zasílání připomínek k bodovému systému roste, ministerstvo termín prodlužuje do k
17.5.2016Tiskové zprávy

Od poloviny dubna do půlky května poslala veřejnost k návrhům změn bodového systému a sankcí skoro 800 připomínek naadresu pripominky@mdcr.cz. Pro mimořádný zájem se ministerstvo rozhodlo prodloužit lhůtu pro zasílání připomínek do konce měsíce.

Občané ve svých podnětech nejčastěji zmiňují chybějící tvrdé postihy za jízdu pod vlivem drog nebo alkoholu nad jedno promile i za nedodržování bezpečné vzdálenosti a agresivní jízdu. Rovněž by ocenili možnost dlouhodobého odebrání řidičského oprávnění (na pět, deset let, případně doživotně) za závažné a zejména opakující se přestupky a nezřídka bylo poukazováno i na výši pokut.

Ministerstvo dopravy připravilo po deseti letech od zavedení bodového systému návrh změn v postihování a bodování řidičů a tento návrh předložilo veřejnosti, která může jakékoli své nápady či připomínky zasílat na zřízenou e-mailovou adresu pripominky@mdcr.cz. Do 13. května bylo doručeno 379 názorů veřejnosti a během následujících dvou dnů přišlo dalších více než 400 zpráv. Ministr dopravy Dan Ťok se i z tohoto důvodu rozhodl prodloužit lhůtu připomínek veřejnosti do konce května.

I nadále budou průběžně vybrané změny prezentovány na sociálních sítích Twitter a Facebook, kde jsme pro Vás založili i novou stránku Nový bodový systém.

Ke stažení připravilo ministerstvo tabulkový souhrn změn, odůvodnění i dvě varianty znění zákona. „K těmto podkladům se již vyjádřila odborná veřejnost a nyní se obracíme se stejnou prosbou i na širokou veřejnost. Máte-li zajímavé podněty k fungování bodového systému nebo k připravované legislativě, pošlete nám je,“ uvedl ministr Dan Ťok.

 

Navrhované změny v bodovém systému jsou dostupné ZDE.

 

 

 

Zpět na výpis článků