Zaměstnanci Ministerstva dopravy splnili přání dětem, které při dopravních nehodách přišly o rodiče

Zaměstnanci Ministerstva dopravy splnili přání dětem, které při dopravních nehodách přišly o rodiče
16.12.2016Tiskové zprávy

Zaměstnanci Ministerstva dopravy uspořádali vánoční sbírku a nakoupili dárky podle přání sedmi dětem, které při dopravních nehodách přišly o rodiče.

Zaměstnanci Ministerstva dopravy splnili přání dětem, které při dopravních nehodách přišly o rodiče
Charitativní sbírku s názvem My dětem – Vánoce 2016 připravil odbor komunikace ministerstva ve spolupráci s BESIPem a Českým sdružením obětí dopravních nehod, které ministerstvo propojilo s rodinami zasaženými nehodami. Dárky za zaměstnance úřadu předali dětem v pátek 16. prosince ve foyer ministerstva Dominika Klevetová a Martin Farář. „Naším hlavním cílem bylo pomoct dětem, které pomoc opravdu potřebují. Dětem, kterým při dopravní nehodě zahynul minimálně jeden z rodičů a jejich rodina je současně ve složité finanční situaci,“ uvedl vedoucí BESIPu Martin Farář.
 
Děti dostaly například jízdní kolo, notebook, tablet, stavebnice lego a merkur, mikroskop, dalekohled nebo mobilní telefon. Nádavkem od BESIPu pak každé dítě obdrželo ještě koloběžku. „Jsme už od začátku přesvědčení o tom, že tato naše společná pomoc má hluboký smysl. Tím, že je přímo od nás – zaměstnanců Ministerstva dopravy, přispíváme k tomu, aby děti oblast dopravy mohly vnímat jako místo, které jim může přinést i radost,“ dodal za koordinátory sbírky Zdeněk Neusar z tiskového oddělení ministerstva dopravy.

České sdružení obětí dopravních nehod (ČSODN) je občanské sdružení, které bylo založeno v roce 2004 převážně pozůstalými, kteří tragicky přišli o své blízké při silničních dopravních nehodách. Posláním ČSODN je především poskytování morální podpory a podpory zájmů a práv poškozených lidí při dopravních nehodách a pozůstalých. „Jménem rodin děkuji všem zaměstnancům ministerstva za takovéto vánoční překvapení. Ministerstvo dopravy je první úřad státní správy, který takto přispěl rodinám zasaženým dopravními nehodami,“ řekl během setkání rodin se zástupci zaměstnanců a panem ministrem Danem Ťokem místopředseda ČSODN Stanislav Vondruška.


 
Zpět na výpis článků