O víkendu v noci šel most u Jihlavy na D1 k zemi

O víkendu v noci šel most u Jihlavy na D1 k zemi
12.3.2017Tiskové zprávy

Ministerstvo dopravy povolilo víkendovou uzavírku dálnice D1, aby stavaři mohli zbourat nadjezd mezi obcemi Heroltice a Měšín. Dálnice byla uzavřena od sobotní 20. hodiny a znovu otevřena v neděli v 10 hodin. Noční práce proběhly v rámci modernizace D1 v úseku č. 15 mezi exity 112 Jihlava a 119 Velký Beranov.

O víkendu v noci šel most u Jihlavy na D1 k zemi
„V posledních čtrnácti dnech je to už druhá noční práce na modernizaci dálnice D1. Uzavření šestikilometrového úseku dálnice u Jihlavy jsme povolili na celkem 14 hodin, během kterých museli stavaři stihnout zbourat nadjezd a zase obnovit provoz. Mezi Prahou a Brnem stavíme prakticky za provozu novou dálnici, což je náročné pro stavbaře i pro řidiče. Těm proto děkuji za trpělivost. Dokončit modernizaci je nutné a výrazně to zlepší kvalitu i bezpečnost D1,“ říká ministr dopravy Dan Ťok. 

Modernizace D1: Práce ve dvou směnách a kontrola kvality

Na všech modernizovaných úsecích nejvytíženější české dálnice se bude letos pracovat ve dvou směnách. Ředitelství silnic a dálnic také dohlíží nad harmonogramem prací a kvalitou, v případě jakéhokoliv zpoždění je možné uložit zhotoviteli pokutu, případně stavbu reklamovat.

„V březnu a dubnu se postupně rozebíhají práce na celkem sedmi úsecích dálnice D1. Kvůli bezpečnosti i letos nasadíme úsekové měření rychlosti, které zklidní dopravu a potrestá především piráty silnic,“ dodává ministr.

Modernizace 160 kilometrů nejstarší a nejvytíženější dálnice D1 v úseku z Prahy do Brna začala v roce 2013, práce mají skončit v roce 2020. Na všech úsecích, kde se pracuje, je provoz veden ve čtyřech pruzích, po dvou v každém směru. Způsob modernizace české dálnice je inspirován opravou německé dálnice A13 z Drážďan do Berlína, která je shodně dlouhá a probíhala ve stejném režimu.

Více o modernizaci D1 najdete na www.novaD1.cz. Aktuální dopravní informace jsou pak na www.dopravniinfo.cz nebo na lince 800 280 281.


 
 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků
Související články