Zemřel bývalý ministr dopravy České republiky Antonín Peltrám

Zemřel bývalý ministr dopravy České republiky Antonín Peltrám
30. 4. 2020Média a tiskové zprávy

Historicky pátý ministr dopravy samostatné České republiky doc. Ing. Antonín Peltrám, CSc. zemřel 23. dubna ve věku nedožitých 90 let. Funkci ministra dopravy zastával v letech 1998 až 2000.

Zemřel bývalý ministr dopravy České republiky Antonín Peltrám
Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Celý svůj profesní život spojil se sektorem dopravy a jeho výzkumem. Na různých pozicích pracoval  v Technickoekonomického ústavu Federálního výboru pro dopravu, následně i na Federálním ministerstvu dopravy. Velmi aktivní byl i ve vědecké a akademické oblasti. Dlouhodobě se věnoval implementace práva EU do českých podmínek. V 90. letech pomáhal rozvíjet nově založenou Dopravní fakultu Jana Pernera na Univerzitě Pardubice, mezi lety 2003 a 2005 působil jako rektor Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů v Praze.

Na postu ministra dopravy působil Antonín Peltrám od 22. července 1998 do 26. dubna 2000, stal se tak v pořadí pátým ministrem dopravy samostatné České republiky.Za jeho působení byla zahájena například modernizace Baťova kanálu a ve Veselí nad Moravou. Založil dodnes existující vědeckou radu ministra dopravy a nechal zadat jednu z prvních studií napojení pražského letiště na železniční síť. Po dobu jeho mandátu byl také přijat zákon, kterým došlo k vytvoření Státního fondu dopravní infrastruktury.

Ministerstvo dopravy vyjadřuje hlubokou soustrast rodině a všem přátelům a blízkým zesnulého. Čest jeho památce!

Foto: Profimedia.cz
 
Zpět na výpis článků