Zimní údržba na silnicích I. třídy se bude otevřeně soutěžit, vláda dala výběrovému řízení zelenou

Zimní údržba na silnicích I. třídy se bude otevřeně soutěžit, vláda dala výběrovému řízení zelenou
10.3.2015Média a tiskové zprávy

Ministerstvo dopravy připraví otevřené výběrové řízení na zimní a běžnou údržbu silnic první třídy v Libereckém, Středočeském, Královéhradeckém, Zlínském kraji a na Vysočině. Cílem je otevřít tyto služby konkurenci, pořizovat je úsporněji a zajistit bezpečně fungující systém zimní údržby. Se zdůvodněním veřejné zakázky souhlasila vláda v pondělí 9. března.

Chystaná soutěž se týká celkem 21 oblastí, kde končí stávající smlouvy. V každé oblasti bude uzavřena jedna smlouva na dobu čtyř let. Vítězní uchazeči budou údržbu zajišťovat již v příštím zimním období. „Na silnicích, o které se staráme, chceme nakládat s penězi daňových poplatníků co nejlépe a nevidím důvod, proč tyto veřejné zakázky otevřeně nesoutěžit,“ uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

V pěti oblastech Karlovarského a Zlínského kraje se již soutěž na zimní a běžnou údržbu odehrála. Pilotní projekt byl úspěšný a ověřil, že vybraní dodavatelé splňují všechny požadavky na zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu. Cenové nabídky uchazečů v tomto pilotním projektu navíc ukázaly celkové snížení cen o zhruba dvacet procent.

Zpět na výpis článků