Přestavba na obytný vůz

Přestavba na obytný vůz
28.03.2023 12:48:08Poskytnuté informace
Žádost:
„o podání informací k počtu „Ohlášených přestaveb na obytný vůz“ ročně. Jde mi o informace, kdy se přestavují dodávky na obytná vozidla a tyto přestavby je nutné ohlašovat a následně zapsat do technického průkazu. Jde mi o počet „ohlášek“ za rok, v posledních 10 letech. Případně celkové číslo historicky.“

Odpověď:
Ministerstvo dopravy prověřilo Vaši žádost věcně příslušným Odborem provozu silničních vozidel, bohužel musí konstatovat, že nelze nalézt jednotný identifikátor pro toto zjištění.

Žádosti o přestavbu se podávají na obecní úřady obcí s rozšířenou působností (tzv. ORP), a to na základě písemné žádosti. Úřadů je po České republice 206. Ministerstvo tak má přístup k údajům toliko z registru.

Kategorie vozu zůstává v těchto případech stejná, karoserie vozidla se také ne vždy mění a účel vozidla není povinný při přestavbě v kartě vozidla měnit. Opírat se s jistotou na psané texty v Kartě vozidla není relevantní. Nemůžeme tedy bohužel s jistotou zaslat přesný počet těchto změn: dodávka - obytné vozidlo.

Informace byla poskytnuta 22.2. 2023

Zpět na výpis článků