Důležité sdělení Námořního úřadu

Důležité sdělení Námořního úřadu
29.04.2024 17:41:29Námořní úřad ČR
SDĚLENÍ NÁMOŘNÍHO ÚŘADU
 
Na základě přijetí zákona č. 349/2023 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s konsolidací veřejných rozpočtů (tzv. konsolidační balíček), který, mimo jiné, obsahuje zrušení platby správních poplatků pomocí kolkových známek s účinností od 1. ledna 2025, informuje Námořní úřad ČR (dále jen „Úřad“) žadatele o vydání průkazu způsobilosti k vedení námořní jachty o postupu platby správního poplatku pro situace, kdy nebude možné provést platbu správního poplatku nalepením kolkové známky v odpovídající hodnotě. Primárně pro tyto situace je umožněno provést platbu správního poplatku bankovním převodem, případně prostřednictvím využití QR-kódu. Postup je uveden v příloze.
 
Správní řízení o vydání průkazu způsobilosti k vedení námořní jachty bude v těchto případech zahájeno až okamžikem zaslání potvrzení o proběhlé platbě.
 
Současně upozorňujeme velitele námořních jachet, že stále je možné využít platby správních poplatků kolkovými známkami a v průběhu roku 2024 se nový způsob platby týká pouze těch, kteří nebudou moct kolkové známky sehnat (např. na poště jsou již vyprodané).
 
 

Stáhněte si:
Zpět na výpis článků