Do Čopu přijel další vlak s humanitární pomocí, přivezl 84 tun materiálu pro Ukrajinu

Do Čopu přijel další vlak s humanitární pomocí, přivezl 84 tun materiálu pro Ukrajinu
16.3.2022Tiskové zprávy

České dráhy, ČD Cargo a Česká pošta společně vypravily další humanitární vlak s pomocí pro válkou postiženou Ukrajinu. Dnes přijel do Čopu na Ukrajině.

Do Čopu přijel další vlak s humanitární pomocí, přivezl 84 tun materiálu pro Ukrajinu
Vlak přepravil 84 tun hmotné humanitární pomoci, kterou se podařilo sesbírat díky lidské solidaritě na 63 sběrných místech Českých drah ve vlakových stanicích po celé České republice, v rámci interní humanitární sbírky mezi zaměstnanci Skupiny České dráhy a Ministerstva dopravy ČR a také díky Charitě České republiky.

Jenom humanitární pomoc Charity zaplnila dva speciální vozy pro přepravu balíků, které je možné naložit také plně loženými paletami. 

Dnešní vlak má celkem devět vozů, z toho se jedná o tři vozy Českých drah a šest vozů České pošty, které jsou určené pro přepravu balíků nebo zboží na paletách. Do čela vlaku se postavila lokomotiva ČD Cargo.       

České dráhy, ČD Cargo a jejich partneři zajistili množství humanitárních spojů, které na Ukrajinu dovezly už stovky tun pomoci a zpět do České republiky dopravily na 3 700 žen, dětí a seniorů z válkou postižených oblastí. Pomoci Českých drah využívá stále několik tisíc uprchlíků denně, kteří míří nejen do České republiky, ale také do dalších evropských států. 

Bezplatná přeprava i speciální vlaky

České dráhy tak umožňují stovkám ukrajinských občanů bezplatnou přepravu všemi vlaky včetně těch s povinnou rezervací. Stačí, aby se Ukrajinci prokázali svým cestovním pasem. V povinně místenkových vlacích je pak povoleno tyto cestující přepravit bez rezervace. 

Železniční dopravci pak vypravují na Ukrajinu speciální vlaky. RegioJet spustil každodenní humanitární vlakový most mezi Ukrajinou a Prahou s kapacitou až dvacet vozů pro přepravu osob a palet s humanitární pomocí (více informací zde).

Více informací pro občany Ukrajiny, ale také pro zájemce o humanitární pomoc je na webu Nasiukrajinci.cz.

vlakymale.jpg
 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků