Dokončení čtyřproudé silnice z Ostravy na hranice Opavska je prioritou, výstavba začne v co nejkratš

Dokončení čtyřproudé silnice z Ostravy na hranice Opavska je prioritou, výstavba začne v co nejkratš
16.8.2016Média a tiskové zprávy

Stavba I/11 Ostrava, prodloužená Rudná – hranice okresu Opava patří jednoznačně mezi prioritní dopravní stavby státu a s jejím dokončením se počítá v co nejkratším možném čase. Po jednání s ministrem financí Andrejem Babišem to potvrdil ministr dopravy Dan Ťok. Podle ministra dopravy informace některých médií o zpoždění výstavby této dopravní stavby jsou zavádějící.

Na drtivé většině stavby na I/11 se již pracuje a je blízko dokončení. Stavební povolení chybí pouze pro zhruba 400 m. Tento zbývající úsek lze rychle dořešit, aniž by stavba musela získat výjimku z procesu posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). ŘSD ČR ve shodě s Ministerstvem dopravy již udělalo v této věci potřebné administrativní kroky.

Stavba Prodloužené Rudné je stále mezi prioritami státu a dokonce je možné ji urychlit. Silnice již totiž má platné stavební povolení na většinu své trasy a na zbývající stovky metrů je možné využít tzv. zjišťovací řízení. Tato silnice tak nemusí ani být ve speciálním seznamu staveb, které budou procházet zrychlenou procedurou EIA jak bylo dojednáno s Evropskou komisí,“ vysvětluje ministr dopravy Dan Ťok.

Jednodušší stavby silnic I. třídy mohou absolvovat pouze zjišťovací řízení, příslušný úřad EIA nemusí na základě výsledků zjišťovacího řízení vyžadovat provedení klasické „velké“ EIA. Ředitelství silnic a dálnic již předložilo podklady pro zjišťovací řízení u zbytku stavby prodloužená Rudná ke krajskému úřadu Moravskoslezského kraje. Pokud kraj daný postup schválí, bude moci ŘSD bezprostředně požádat o stavební povolení pro zbytek trasy.

Zpět na výpis článků