Ministr dopravy Dan Ťok se sešel s železničními odboráři

Ministr dopravy Dan Ťok se sešel s železničními odboráři
30.7.2018Média a tiskové zprávy

Ministr Dan Ťok se v pondělí 30. července sešel s předsedy železničních odborářských svazů. Ubezpečil je, že všechny nedávné i plánované kroky ministerstva vedou k posílení a stabilitě klíčového železničního dopravce. Za Dozorčí radu Českých drah se jednání zúčastnil profesor Petr Moos. Další schůzka proběhne v závěru srpna.

Ministr dopravy Dan Ťok se sešel s železničními odboráři
„Na dnešním jednání jsme si s odboráři vyjasnili situaci na Českých drahách. Předsedovi OSŽ Martinu Malému jsem ho navrhnul proto, abychom předešli dalšímu nedorozumění s odbory. Jde nám o posílení pozice Českých drah. Stejný záměr má nová dozorčí rada, která rozhodne o případné změně nebo soutěži na nové vedení Českých drah. A tento cíl máme s odbory společný,“ uvedl po jednání ministr Ťok.

Kromě personální situace na Českých drahách bylo dalším z témat jednání také postup v liberalizaci dálkové železniční dopravy. „S odboráři jsme si vše vyříkali a považuji je za našeho důležitého partnera. Slíbil jsem, že opět svolám mimořádné setkání odborů a vedení ministerstva, abychom si vyjasnili vzájemný postoj. Chceme o těchto věcech i společně s panem profesorem Petrem Moosem debatovat,“ dodal ministr dopravy Dan Ťok. 
Zpět na výpis článků