Most Vysočina na D1 je v plném provozu, modernizace u Velkého Meziříčí v neděli skončila

Most Vysočina na D1 je v plném provozu, modernizace u Velkého Meziříčí v neděli skončila
28.11.2020Tiskové zprávy

Nejvyšší most na brněnské D1 prošel generální opravou a je znovu v provozu. Celkem 425 metrů dlouhý a 70 metrů vysoký most Vysočina u Velkého Meziříčí je v obou jízdních pruzích rozšířen na 12,5 metru, proběhla sanace spodní stavby mostu a protikorozní úprava povrchů. Modernizace úseku č. 19 na brněnské D1 tak v neděli 29. listopadu skončila.

Most Vysočina na D1 je v plném provozu, modernizace u Velkého Meziříčí v neděli skončila
Dálniční most Vysočina ve Velkém Meziříčí je hlavním objektem modernizace úseku 19 dálnice D1. Jedná se o trámový most o 4 polích, nosnou konstrukci tvoří ocelový komorový nosník s ortotropní mostovkou vážící téměř 6 tisíc tun. Modernizace na celkem 5,9 kilometrů dlouhém úseku u Velkého Meziříčí stála 1,58 miliardy korun a je spolufinancována z evropských fondů.

„V letošním roce bylo na dálnici D1 rekordních 7 uzavírek mezi Mirošovicemi a Kývalkou. Dohromady tak máme už znovu postaveno za provozu přes 110 kilometrů D1 z celkových 160 kilometrů a v příštím roce nás čeká dodělat necelých 50 kilometrů. Všechna omezení zmizí v říjnu příštího roku. Všem řidičům patří dík za obrovskou trpělivost při všech omezeních,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.

Na rok 2021 zbývá na brněnské dálnici dokončit 5 posledních úseků z celkem 20. Hned na jaře bude hotovo 8 kilometrů na zbývající části úseku 12 u Humpolce, kde budou zhruba měsíc probíhat dokončovací práce ve středním dělícím pásu, a to bez větších omezení pro řidiče. Fakticky tak budou v příštím roce probíhat práce na 4 úsecích v délce zhruba 41 kilometrů. Celá modernizace bude dokončena v říjnu 2021.

Více informací o probíhající modernizaci najdete na www.novad1.cz nebo na Facebookovém profilu Nová D1. 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků