ŘSD vypíše architektonickou soutěž na most přes Drahanské údolí

ŘSD vypíše architektonickou soutěž na most přes Drahanské údolí
31.10.2023Tiskové zprávy

ŘSD vypíše architektonickou soutěž na most přes Drahanské údolí. Na setkání s veřejností k dostavbě Pražského okruhu v Dolních Chabrech to řekl ministr dopravy Martin Kupka. Most je součástí chybějícího úseku Suchdol- Březiněves. Architektonická soutěž se již připravuje na most přes Vltavu, který bude součástí stejného úseku Pražského okruhu.

ŘSD vypíše architektonickou soutěž na most přes Drahanské údolí
„Na základě podnětů vypíšeme architektonickou soutěž na most přes Drahanské údolí, abychom našli nejlepší možné řešení, které bude co nejvíce v souladu s krajinným rázem území,“ říká ministr dopravy Martin Kupka a dodává: „Pražský okruh svým názvem může budit dojem, že se jedná o něco, co se týká pouze Prahy. To je velký omyl. Není to dálnice jenom pro Prahu a pro střední Čechy, jak by se mohlo zdát. Je to klíčová komunikace pro celou Českou republiku, pro všechny naše občany. Je to dluh, který musíme urychleně splatit.
 
Několikahodinové jednání s veřejností v Dolních Chabrech proběhlo v pondělí 30. října a týkalo se dostavby úseků Pražského okruhu 518 a 519 Ruzyně - Suchdol - Březiněves, které navázalo na obdobné jednání v minulém týdnu v Suchdole. Na trasu v příštím týdnu proběhne veřejné projednání EIA.
 
Příprava dostavby Pražského okruhu se musí stejně jako každá jiná velká infrastrukturní stavba vypořádat s řadou podnětů ze strany dotčených obcí a městských částí, které se týkají samotné trasy či podoby dálnice. Aktivně proto přistupujeme k diskuzi se zástupci samospráv a různých zájmových spolků. Intenzivně s nimi jednáme a hledáme kompromisní řešení,“ doplňuje generální ředitel ŘSD ČR Radek Mátl.
 
Dostavba Pražského okruhu je rozdělena na několik úseků – konkrétně 518 (Ruzyně – Suchdol), 519 (Suchdol – Březiněves) a 520 (Březiněves – Satalice). S ohledem na dostavbu byla pro úseky 518 a 519 podána na Ministerstvo životního prostředí žádost o vydání závazného stanoviska EIA. V této souvislosti se v pondělí 6. listopadu uskuteční veřejné projednání. U části 520 je ŘSD těsně před podáním žádosti o vydání závazného stanoviska EIA.
 
V případně jihovýchodní části označované jako úsek 511 (Běchovice – D1) probíhají výkupy pozemků, je podaná žádost o stavební povolení a ještě do konce letošního roku plánuje ŘSD  vyhlásit výběrové řízení na zhotovitele.
 
Dostavba Pražského okruhu významně uleví silné dopravě na Spořilovské, Evropské, V Holešovičkách, v tunelovém komplexu Blanka, Karlovarské, Kbelské, Jižní spojce, Štěrboholské a mnoha dalších ulicích. Mezi Suchdolem a Bohnicemi bude nový most, který bude kromě aut i pro cyklisty a pro pěší. Zároveň tranzitní a dálková doprava nebude vytvářet ve špičkách kolony jako dosud.
 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků