Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje obchvat Karviné na silnici I/67

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje obchvat Karviné na silnici I/67
17.7.2023Tiskové zprávy

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozňuje obchvat Karviné na silnici I/67. Nová stavba bude sloužit jako jihozápadní obchvat města, na který bude odkloněna tranzitní doprava mezi Českým Těšínem, Ostravou a Bohumínem.
 

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje obchvat Karviné na silnici I/67
Tak jako v mnoha jiných městech se o obchvatu Karviné mluvilo desítky let,“ upozorňuje ministr dopravy Martin Kupka a doplňuje: „Obchvaty měst jsou důležité jak z pohledu zklidnění a zrychlení dopravy, tak s ohledem na zlepšení životního prostředí. Obchvat Karviné obě tato kritéria bohatě splňuje. Řidiči se vyhnou centru a ještě si o jeden kilometr zkrátí cestu, životní prostředí ve městě se výrazně zlepší.“ Rekordní výstavba obchvatem Karviné přitom podle ministra Kupky zdaleka nekončí: „Ve výběrovém řízení se už nyní nachází dalších 86,8 km dálnic a silnic I. třídy.“ 
 
Nový obchvat uleví stávajícímu průtahu městem Karviná, kde projíždí každý den téměř 17 tisíc vozidel. Díky významnému poklesu tranzitní dopravy se ve městě sníží hluková zátěž a dojde ke zvýšení plynulosti a bezpečnosti provozu. Řidičům se zásadním způsobem zlepší komfort jízdy, neboť doprava již nebude ovlivňována křižovatkami, semafory a pohybem pěších,“ doplnil představení nového obchvatu generální ředitel ŘSD ČR Radek Mátl.
 
Trasa obchvatu z velké části probíhá územím, které již bylo narušeno předchozí těžbou.  Součástí stavby byl i třípólový ocelový most přes Olši o délce 180 metrů, podchod pro pěší u mostu Sokolovských hrdinů a kilometr protihlukových stěn.

Stavba je spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Doprava 2014 – 2020.
 
I/67 Karviná – obchvat
 
délka: 3,0 km
kategorie: S 11,5/80
počet všech stavebních objektů: 30
 
zhotovitel: Skanska a. s.
nabídková cena stavby: 899 mil. Kč bez DPH
termín realizace: 2020 – 2023
vizualizace stavby: I/67 Karviná – obchvat
 
Ředitelství silnic a dálnic aktuálně realizuje celkem 279,4 kilometrů nových staveb. Jedná se o 181,6 km dálnic a 97,8 km silnic I. třídy. Ve výběrovém řízení se nachází dalších 86,8 km dálnic a silnic I. třídy.
 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků
Dokumenty které by vás mohly zajímat
 
Související články