Registrace na C-ITS Roadshow v Brně zahájena

Registrace na C-ITS Roadshow v Brně zahájena
28.4.2021Tiskové zprávy

Evropská Platforma C-Roads spustila registraci k účasti na C-ITS Roadshow, která se uskuteční 4. června na brněnském výstavišti. Mezinárodní akce C-ITS Roadshow je zaměřená na kooperativní inteligentní dopravní systémy (C-ITS) a její hlavní část proběhne on-line. C-ITS Roadshow je součástí konference URBIS Smart City Fair 2021.

Registrace na C-ITS Roadshow v Brně zahájena
C-ITS Roadshow představí účastníkům jak výsledky jednotlivých národních projektů C-Roads, mezi které patří také projekt C-Roads Czech Republic, tak i budoucí trendy a příležitosti, které sebou přináší inovativní řešení C-ITS. Akce je rozdělena na několik částí, a to na tiskovou konferenci, dále na odbornou konferenci s prezentacemi a virtuálními výstavními stánky necelé dvacítky pilotních projektů z EU. Odborná konference nabídne zajímavou diskusi nad současnými a budoucími trendy v oblasti C-ITS. Uskuteční se také předváděcí jízda ukazující fungování C-ITS v běžném dopravním provozu v ulicích Brna a po dálnici D1.

On-line účast na konferenci přislíbila i komisařka EU pro dopravu Adina Vălean, ředitel Evropské výkonné agentury pro klima, infrastrukturu a životní prostředí (CINEA) Dirk Beckers a další významní hosté. 

Jak se zaregistrovat?

Registrační odkaz: https://etickets.bvv.cz/cs
Registrační (promo) kód je saferoadstoday

Promo kód saferoadstoday slouží k bezplatné registraci na C-ITS Roadshow. Účastníkům C-ITS Roadshow rovněž umožněn bezplatný přístup na online konferenci URBIS Smart City Fair 2021 od 2. do 4. června 2021.

Systémy C-ITS jsou založeny na vzájemné komunikaci vozidel mezi sebou i s okolní infrastrukturou. Aby toho vozidla byla schopna, musí být vybavena speciální jednotkou nebo mobilní aplikací. Zabezpečená výměna zpráv je základní myšlenkou kooperativních inteligentních dopravních systémů (C-ITS). Cílem je co nejrychleji, spolehlivě a zejména srozumitelně předat řidiči varovnou informaci např. o blížícím se nebezpečí tak, aby byl schopen plynule a dostatečně včas reagovat a nedostával se zbytečně do nebezpečných situací. Systémy C-ITS tak přispějí dopravní předvídavosti řidičů a zaslouží se o zvýšení plynulosti silničního provozu.
 
Zpět na výpis článků
Související články