Řidičům se otevřel nový průjezd Pardubicemi, přispěje k plynulejšímu provozu

Řidičům se otevřel nový průjezd Pardubicemi, přispěje k plynulejšímu provozu
2.11.2017Tiskové zprávy

Ve čtvrtek 2. listopadu zprovoznil ministr dopravy Dan Ťok úsek silnice I/37 Pardubice – Trojice. Jedná se o přestavbu dopravně nejzatíženějšího úseku silnice v Pardubickém kraji, kdy byl dobudován jízdní pás k již existující silnici, průjezd tak bude plynulejší než doposud.

Řidičům se otevřel nový průjezd Pardubicemi, přispěje k plynulejšímu provozu
„Konec dopravních zácp, konec čekání v kolonách, větší klid pro řidiče. Otevíráme téměř kilometrovou stavbu, která odblokuje úzké hrdlo na jedné z nejvytíženějších silnic v celém kraji,“ uvedl na slavnostním zprovoznění úseku ministr dopravy Dan Ťok.

Denně tímto úsekem projede 21 tisíc aut a vzhledem k připojení silnice I/37 na dálnici D11 prostřednictvím dálnice D35 se dá očekávat, že denní průjezd se ještě zvýší. Proto bylo přebudování tohoto úseku nutností.

 Stavba úseku Pardubice – Trojice vyšla na 368,2 milionu korun bez DPH, což představuje přibližně dvě třetiny předpokládané ceny. Podařilo se tak navázat například na nedávno otevřené úseky dálnice D3, které byly rovněž realizovány se značnou finanční úsporou.

Na stavbu tohoto úseku silnice I/37 by mělo navázat rozšíření mimoúrovňové křižovatky Palackého, která zajistí plynulý průjezd posledním neupraveným místem. Práce na této zbývající části by měly začít na jaře 2019.

Silnice I/37 tvoří hlavní dopravní tepnu východočeského regionu. Tato komunikace spojuje kraj Královéhradecký, Pardubický a kraj Vysočina. Silnice je vedena v trase Trutnov – Jaroměř – Hradec Králové – Pardubice – Chrudim – Žďár nad Sázavou – Velká Bíteš. Stavba „I/37 Pardubice – Trojice“ se nachází přímo v Pardubicích, přičemž tvoří část kapacitního průtahu ve směru sever – jih.

 

Data o stavbě


 délka: 986,5 m

plocha vozovek: 30 868 m2
počet stavebních objektů: 46
zhotovitel: Sdružení I/37 Pardubice-Trojice, M – SILNICE a. s., EUROVIA CS, a. s., MADOS MT s. r. o.
cena stavby dle smlouvy: 368 245 884 Kč (bez DPH)
termín výstavby: 03/15 – 11/17

 

Více informací o stavbě najdete v informačním letáku ŘSD. 

 

Zpět na výpis článků