Zahájili jsme výstavbu moderních nástupišť v Semilech

Zahájili jsme výstavbu moderních nástupišť v Semilech
7.3.2023Tiskové zprávy

Ještě letos se cestující na semilském nádraží mohou těšit na nová nástupiště, která nahradí stávající úrovňová. Kromě pohodlnějšího nástupu už nebudou muset také přecházet koleje, protože ve stanici vznikne plnohodnotný podchod. Na modernizaci nádraží naváže výstavba autobusového terminálu, kterou připravuje město Semily. Jeho dokončení umožní pohodlný přestup mezi oběma druhy dopravy.

Zahájili jsme výstavbu moderních nástupišť v Semilech
Ministr dopravy Martin Kupka dnes společně se zástupci města Semily, Správy železnic, Libereckého kraje a zhotovitele zahájila výstavbu nových nástupišť na tamním nádraží.

Společnost SWIETELSKY Rail CZ vybuduje dvě vnější bezbariérová nástupiště s výškou 550 mm nad kolejemi, umožňující pohodlný nástup do vlaků. Ve stanici vznikne také podchod. Nový bude rovněž orientační a informační systém pro cestující. Práce vyjdou na více než 173 milionů korun. Stavbaři navíc připraví zastřešení společné části dopravního terminálu, který vybuduje město Semily.

Moderní nástupiště doplní opravenou výpravní budovu, která prošla rekonstrukcí před několika lety. Práce za přibližně 30 milionů korun zahrnovaly kromě celkové stavební obnovy objektu také odstranění nepůvodních přístaveb a úpravu navazujících ploch.

Stavba je navržena ke spolufinancování Evropskou unií z finančního nástroje pro oživení a odolnost (Recovery and Resilience Facility – RRF) v rámci Národního plánu obnovy.
 
Zpět na výpis článků