Čína startuje s novými linkami do Prahy, potvrdil ministr Ťok v Pekingu

Čína startuje s novými linkami do Prahy, potvrdil ministr Ťok v Pekingu
16.6.2016Média a tiskové zprávy

Přesně za týden přistane v Praze první linka letecké společnosti China Eastern Airlines, která začne provozovat pravidelné lety mezi Prahou a Šanghají. O pár týdnů později se zároveň z dosud výjimečných charterových letů z Čcheng-tu do Prahy stane pravidelná linka. Po jednání se zástupcem Čínského úřadu pro civilní letectví v Pekingu to potvrdil český ministr dopravy Dan Ťok.

První let odstartuje China Eastern Airlines ve čtvrtek 23. června. Na přelomu července a srpna pak začne provozovat společnost Sichuan Airlines pravidelné letecké spojení z Čcheng-tu do Prahy, které doposud byly pouze charterovými lety. Letos tak můžeme očekávat výrazně vyšší počet odbavených turistů pražským letištěm,“ vysvětluje ministr Ťok. Čínský letecký dopravce Hainan Airlines provozuje od loňského září pravidelnou linku mezi Pekingem a Prahou v každém směru vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Česko tak bude mít tři přímá letecká spojení s Čínou, což potvrzuje význam CR v turistickém ruchu a obchodní výměně.

V Číně ministr dopravy také upřesňuje podrobností Memoranda o porozumění a spolupráci v leteckém sektoru mezi Ministerstvem dopravy České republiky a Úřadem pro civilní letectví Číny. K jeho podpisu by mělo dojít v září v Praze. České ministerstvo dopravy chce prosadit nabídku tzv. A-Z řešení pro rozvoj čínského všeobecného letectví. Ambicí České republiky je vstup českých výrobců malých letadel na čínský trh a zavedení systému provozování těchto sportovních letadel v Číně.

Zpět na výpis článků