Ministerstvo dopravy nyní žádné transakce kolem ČD Telematika nechystá

Ministerstvo dopravy nyní žádné transakce kolem ČD Telematika nechystá
19.4.2018Tiskové zprávy

Ministerstvo dopravy odmítá mediální spekulace kolem údajného nákupu či prodeje podílů ve společnosti ČD Telematika. Žádná z takových transakcí se v současnosti nechystá. Vyjádření Českých drah naleznete níže.

Ministerstvo dopravy nyní žádné transakce kolem ČD Telematika nechystá
Vážené dámy a pánové,

reagujeme na článek „Olomoucký miliardář blízký Jaroslavu Faltýnkovi může vydělat na prodeji firmy ČD - Telematika stamiliony korun. Díky Faltýnkovým lidem“, který ve středu 18. 4. 2018 uveřejnil server iHNed.cz.

České dráhy díky již uskutečněným výkupům menšinových podílů v současné době vlastní kontrolní podíl ve společnosti ČD - Telematika, čímž ji ovládají. Pokud by tedy došlo v budoucnu k prodeji tohoto kontrolního podílu státu, bude mít stát ve společnosti ČD - Telematika majoritu. Výkup posledního menšinového podílu od společnosti UNI Telematika tedy není nezbytný proto, aby stát ČD -Telematiku ovládal a řídil její činnost z pozice většinového vlastníka. Spekulace o výkupu podílu UNI Telematika za nepřiměřeně vysokou cenu jsou tak zcela nepodložené a bezdůvodné.

Jak jsme již v minulosti uvedli, ČD se dlouhodobě zajímají o konsolidaci podílů v ČD - Telematice, nicméně vždy za podmínek, které jsou na trhu obvyklé a za cenu, kterou budeme mít podloženou odbornými posudky. Společnost a její orgány jsou povinny postupovat a postupují s péčí řádného hospodáře.

Stejně tak jsou zavádějící spekulace o neúspěšných pokusech ze strany ČD vykoupit předmětný menšinový podíl v minulosti. Poškozují České dráhy i jejich řídicí orgány. Tuto věc již šetřily i orgány činné v trestním řízení a jak je v článku zmíněno, neshledaly žádné jednání, které by odůvodňovalo zahájení trestního stíhání. Je proto s podivem, že i přes tuto okolnost autor článku fabuluje skutečnosti, které navozují představu opačnou.


 
Zpět na výpis článků