Ministr dopravy se dohodl na spolupráci s Miloslavou Pošvářovou

Ministr dopravy se dohodl na spolupráci s Miloslavou Pošvářovou
13.2.2014Média a tiskové zprávy

Ministr dopravy se dohodl na spolupráci s Miloslavou Pošvářovou

Ministr dopravy Antonín Prachař se dnes dohodl na spolupráci s bývalou ředitelkou úseku kontroly a kvality staveb na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Miloslavou Pošvářovou. Pracovat bude přímo pro ministra dopravy, tak aby mohla v plné mířepokračovat v získávání podkladů pro probíhající spory mezi konsorciem firem Eurovia a státem. Pošvářová zároveň bude ministerstvu pomáhat s nastavením kontrolních mechanismů při výstavbě silnic a dálnic.

„Ministerstvo dopravy přikládá velký význam řešení soudních sporů s konsorciem dodavatelů vedených firmou  Eurovia.  Paní Pošvářová využije své znalosti a odbornost k tomu, aby pokračovala v této práci.  Abychom zkrátili celý proces a měli všechny podklady pohromadě, bude paní Pošvářová působit přímo na ministerstvu dopravy. Toto řešení jsme našli ve shodě a vítám paní Pošvářovou v týmu,“uvedl Prachař.

Pošvářová během svého působení v ŘSD začala také zpracovávat metodické pokyny pro zvýšení kvality kontroly prováděných staveb. Právě tato agenda bude druhou oblastí, které se bude na ministerstvu dopravy věnovat.„Velmi si vážím nabídky pana ministra. Moje pozice přímo u ministra dopravy zajistí to, aby procesy, které se nastaví, měly rychlý průběh. Je daleko lepší, když budu přímo u ministra dopravy, než kdybych byla na ŘSD a byla tam samozřejmě zatěžovaná úkoly běžné agendy,“ řekla Pošvářová.

Situací na ŘSD se od pondělí 10. února zabývá auditorský výbor ustavený ministrem dopravy Prachařem.  Prvním krokem ke stabilizaci této klíčové investorské organizace bylo dočasné pověření ředitele úseku výstavby Jiřího Mayera vedením ŘSD do 30. dubna.

Zpět na výpis článků