Nová D1: Dělníci odstranili přes noc dva mosty u Humpolce, dálnice je opět průjezdná

Nová D1: Dělníci odstranili přes noc dva mosty u Humpolce, dálnice je opět průjezdná
1.3.2020Tiskové zprávy

Šedesát dělníků spolu se čtyřiceti stroji pracovalo 14 hodin na odstranění dvou nadjezdů na 83. a 88. kilometrů brněnské D1. Po noční práci je dálnice opět průjezdná. Stavba 8,8 kilometrů dlouhého úseku mezi Koberovicemi a Humpolcem bude pokračovat rozšiřováním vozovky o 1,5 metru, dělníci budou pracovat i ve středním dělícím páse, na inženýrských sítích, odvodnění dálnice, vodorovném a svislém dopravním značení.

Nová D1: Dělníci odstranili přes noc dva mosty u Humpolce, dálnice je opět průjezdná
„Noční práce na D1 probíhala ze soboty na neděli právě kvůli nejnižšímu provozu. Řidičům děkujeme za trpělivost při objíždění tohoto úseku, pracovníkům pak patří dík, že všechno stihli podle plánu a dálnice je bez větších komplikací průjezdná,“ říká ministr dopravy Karel Havlíček.
V nočních hodinách mohou letos dělníci při dodržení všech hygienických norem a hlukových limitů kromě bourání také například montovat nosníky a pokládat cementobetonový kryt vozovky.

„Od letošní stavební sezóny očekáváme zásadní krok k ukončení modernizace D1 v roce 2021. Celkem se bude letos pracovat až na 71 kilometrech dálnice mezi Mirošovicemi a Kývalkou, tedy na všech 7 zbývajících modernizovaných úsecích,“ dodává ministr Havlíček.

Letos ŘSD otevře dalších 37 km nové D1, celkem tak už bude hotovo 127 kilometrů, což je skoro 80 procent D1 mezi Prahou a Brnem. Zbývat bude posledních 34 km v příštím roce. Nejviditelnější práce na modernizaci se podle dosavadních předpokladů rozjedou během víkendu 6. – 8. března, konkrétně úseky u Mirošovic a u Velkého Meziříčí.

Informace o modernizaci D1 najdete na www.novaD1.cz nebo na novém Facebookovém profilu Nová D1 facebook.com/dalniceD1. 
Zpět na výpis článků