Portugalská firma se vrátí na stavbu obchvatu Třince

Portugalská firma se vrátí na stavbu obchvatu Třince
7.11.2016Média a tiskové zprávy

Po dvou týdnech se na stavbu více než šestikilometrového úseku silnice I/11 Oldřichovice – Bystřice vrátí stavební firma MOTA-ENGIL. Oznámil to ministr dopravy Dan Ťok spolu se starostkou Třince Věrou Palkovskou a generálním ředitelem ŘSD Janem Kroupou.

Portugalská firma se vrátí na stavbu obchvatu Třince
„Měl jsem s majitelem a generálním ředitelem jednání v pátek a dohodli jsme se, že se stavební firma MOTA-ENGIL vrátí na staveniště a dokončí stavbu v září příštího roku. Dohodli jsme se na podmínkách a jsem přesvědčen, že tak velká firma si nemůže dovolit opustit stavbu,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Firma MOTA-ENGIL odešla nečekaně od rozestavěné stavby koncem října. Ministr dopravy Ťok prostřednictvím portugalské velvyslankyně zkontaktoval vedení společnosti a následně se setkal s majitelem firmy Antonio Motou.

„Situace na Třinecku je neúnosná, třicet tisíc aut denně projíždí naší částí regionu, odchod firmy ze stavby bylo zděšení a doufáme, že firma se tedy na stavbu co nejdříve vrátí,“ říká starostka Třince Palkovská.

Stavba silnice I/11 v úseku Oldřichovice-Bystřice byla zahájena v srpnu 2014 spolu se stavbou I/11 Nebory-Oldřichovice. Projekt je podpořen z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Doprava. Celková délka stavby je 6,2 kilometrů a na trase je 12 mostních objektů, jedna mimoúrovňová křižovatka a 18 protihlukových stěn. Podle smlouvy měla stavba stát 1,7 miliardy bez DPH. 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků