ŘSD zahájilo Celostátní sčítání dopravy 2020

ŘSD zahájilo Celostátní sčítání dopravy 2020
13.7.2020Tiskové zprávy

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020 (CSD). Výstupy z CSD slouží primárně Ministerstvu dopravy, ŘSD ČR a jednotlivým krajům jako podklad pro rozhodovací a plánovací činnosti na svěřených komunikacích, řešení ochrany životního prostředí a pro zajištění celoevropských dopravních cílů. Využívány jsou také pro projektovou a posudkovou činnost.

ŘSD zahájilo Celostátní sčítání dopravy 2020
Celostátní sčítání dopravy na dálniční a silniční síti je prováděno v pětiletých cyklech. Jarní část sběru dat začíná obvykle v polovině dubna a končí 30. června. ŘSD ČR po dohodě s dodavatelem zakázky, kterým je konsorcium firem pod vedením Centra dopravního výzkumu v. v. i. Brno, přesunulo z důvodu epidemie COVID-19, která nebývale ovlivnila dopravu, jarní část na stejné období příštího roku.
 
Na konci května, kdy bylo z aktuálních dat intenzit dopravy zřejmé, že se doprava pomalu vrací do stavu před vyhlášením mimořádných opatření, bylo rozhodnuto, že prázdninová i podzimní část CSD 2020 proběhne v letošním roce. Prvním sčítacím dnem je neděle 12. července. Sčítání potrvá do konce října.

Tabulka počtu sčítaných sčítacích úseků (SÚ) na jednotlivých kategoriích komunikací:
 
kategorie komunikace počet SÚ
dálnice I. třídy 40
dálnice II. třídy 90
silnice I. třídy 1 815
silnice II. třídy 3 150
silnice III. třídy 1 370
celkem 6 465 
Zpět na výpis článků
Související články