Ředitelství silnic a dálnic připravuje rekordní počet dopravních staveb

Ředitelství silnic a dálnic připravuje rekordní počet dopravních staveb
15.4.2020Média a tiskové zprávy

Ani během aktuální složité situace z důvodu pandemie COVID – 19 se nezastavila intenzivní příprava nových investičních dálničních a silničních staveb. Díky tomu vypíše ŘSD ČR ještě během letošního roku více než 90 soutěží na zpracovatele projektové dokumentace o celkové předpokládané hodnotě 1,2 mld. Kč na stavby s předpokládanými stavebními náklady téměř 100 mld. Kč.

Ředitelství silnic a dálnic připravuje rekordní počet dopravních staveb
Samotné projektování staveb běží i nadále bez výraznějšího omezení. Ke zdržením v přípravě staveb dochází v dílčích případech v podobě pomalejšího vydávání správních rozhodnutí některými orgány státní správy, jejichž činnost je omezena z důvodu probíhající karantény. V rámci majetkoprávní přípravy je v současné situaci složitější také jednání s majiteli jednotlivých pozemků. Zároveň probíhají výběrová řízení na zhotovitele staveb a připravují se nová k zahájení. 

I přes tyto komplikace plánuje ŘSD ČR během letošního roku vypsat více než 90 soutěží na zpracovatele příslušného stupně projektové dokumentace o celkové hodnotě 1,2 mld. Kč na stavby s předpokládanými stavebními náklady téměř 100 mld. Kč. Ve všech případech se jedná o nové stavby, v součtu tedy nejsou započítány žádné opravy ani rekonstrukce. 

Přehled plánovaných výběrových řízení na zhotovitele PD pro období 04(2020 až 12/2020 najdete v příloze.
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků
Související články