Ministerstvo dopravy plánuje osvětu o dronech

Ministerstvo dopravy plánuje osvětu o dronech
15.4.2016Tiskové zprávy

Ministerstvo dopravy připravuje ve spolupráci s internetovou televizí airZone.tv 6 vzdělávacích TV spotů, jejichž účelem je s ohledem na stoupající počet uživatelů bezpilotních letadel seznámit veřejnost s riziky a pravidly amatérského i profesionálního využití bezpilotních letadel, a přispět tak k jejich bezpečnějšímu provozu.

Dynamický rozvoj sektoru bezpilotních letadel (nazývaných též „drony“, „UAS“ nebo „RPAS“) vyvolává jednak zájem, ale i obavy veřejnosti o bezpečnost a soukromí. Ačkoli v je České republice aktuálně zavedena komplexní regulace bezpilotních letadel, její efektivitě v praxi brání mimo jiné fakt, že veřejnost nemá o platných pravidlech provozu, ani o rizicích dostatečné a přesné povědomí.

Proto Ministerstvo dopravy představuje minisérii šesti vzdělávacích TV spotů, které budou v intervalech uveřejňovány na webové adrese http://www.airzone.tv/ . Veřejnost se v nich dozví například to, jaká pravidla pro kategorie nad /pod 150 kg v současnosti platí i jaké nové potřeby z hlediska regulace, tento sektor přináší.

 

 

 

Zpět na výpis článků