Pro motoristy je otevřen další úsek dálnice D3 mezi Borkem a Úsilným

Pro motoristy je otevřen další úsek dálnice D3 mezi Borkem a Úsilným
27.9.2017Tiskové zprávy

Řidiči již mohou využít nový úsek dálnice D3 Borek – Úsilné. Ve středu dopoledne jej slavnostně uvedl do provozu ministr dopravy Dan Ťok. Dokončení úseku přispěje ke snížení dopravní zátěže na silnici I/3 v obci Borek i v navazující části Českých Budějovic. Nová silnice je rychlejší a bezpečnější.

Pro motoristy je otevřen další úsek dálnice D3 mezi Borkem a Úsilným
„Dokončili jsme tříkilometrovou stavbu, která zároveň umožní další proměnu dálnice D3 a Českých Budějovic. Tato část dálnice totiž naváže na plánovaný obchvat kolem krajského města. Na obchvatu se pracuje a máme už připravenou dokumentaci, chtěli bychom začít stavět příští rok,“ uvedl ministr dopravy Dan Ťok.

Nově zprovozněný úsek se napojuje na stávající silnici I/3 nad obcí Borek u Českých Budějovic a vede směrem k silnici I/34 (České Budějovice – Jindřichův Hradec). Do doby, než budou dokončeny navazující části dálnice, zůstane tento úsek pro motoristy bez dálničních poplatků.

Stavba úseku mezi Borkem a Úsilným vyšla na 717,5 milionu korun (bez DPH), což oproti předpokládané ceně stavby ve výši 1,3 miliardy korun (bez DPH) představuje úsporu  45 %. Stavba trvala dva a půl roku, realizovalo ji sdružení Eurovia-Strabag-D3 Borek-Úsilné.

Jihočeskou část dálnice D3 doplní nově ještě zprovoznění pětikilometrového úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem. Řidiči po něm budou moci jezdit od 12. října.

 
Zpět na výpis článků
Související články