Železniční spojení mezi Prahou a Mnichovem je prioritou

Železniční spojení mezi Prahou a Mnichovem je prioritou
20.6.2014Média a tiskové zprávy

Na setkání ministra dopravy Antonína Prachaře s bavorským státním ministrem zodpovědným za dopravu a vnitro Joachimem Herrmannem, konaném v pátek 20. června, se oba politici shodli na tom, že největší prioritou obou států v oblasti dopravy je vybudovat rychlé a kvalitní železniční spojení mezi Prahou, Řeznem a Mnichovem přes Domažlice a Schwandorf s napojením na Norimberk. V současné době na úsecích trati v obou zemích chybí elektrizace, což v podstatě znemožňuje provoz vlakových spojení, která by konkurovala silniční dopravě. 

Ministři dopravy Bavorska a České republiky se sešli v Praze a navázali tak na poslední jednání svých předchůdců v roce 2012 v bavorském Hofu. Setkání bylo také součástí příprav na jednání předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky s bavorským ministerským předsedou Horstem Seehoferem, které se uskuteční na počátku července.

Ministři dále jednali o zkvalitnění želežničního spojení mezi Chebem a německým Marktredwitzem nebo o plánované rekonstrukci trati Aš - Selb, která by měla začít letos po letních prázdninách a dokončena by měla být během léta 2015. Ministr Prachař informoval také o rekonstrukci trati v úseku Klatovy - Železná ruda, a dále o připravovaných pracích na silnicích I. třídy č. 26 a 27, kde se jedná zejména o obchvaty obcí.  Ministři se dohodli, že se ještě letos znovu sejdou v Mnichově a budou pokračovat v intenzivní spolupráci.

Zpět na výpis článků