Česká železnice bude konkurenceschopnější, Ministerstvo dopravy podepsalo memorandum se Shift2Rail

Česká železnice bude konkurenceschopnější, Ministerstvo dopravy podepsalo memorandum se Shift2Rail
4.1.2019Tiskové zprávy

Ministr dopravy Dan Ťok a výkonný ředitel Shift2Rail Carlo Borghini podepsali memorandum o porozumění. Česká republika se tím jako první z evropských zemí zavázala k vzájemné spolupráci s touto iniciativou. Díky tomu na evropské půdě bude mít větší slovo k prosazování českých železničních projektů a inovací.

Česká železnice bude konkurenceschopnější, Ministerstvo dopravy podepsalo memorandum se Shift2Rail


Cílem národní platformy Shift2Rail, která je odborným poradním a pracovním orgánem ministra dopravy pro oblast výzkumu a vývoje v železniční dopravě, je podpořit účast České republiky na evropských programech a aktivně participovat na zapojení regionálních subjektů do výzkumných činností. „Tato nová spolupráce bude zaměřena na identifikaci společných priorit a potenciální interakce prostřednictvím výměny informací a účastí na příslušných událostech pořádaných k propagaci účasti aktérů z oblasti železničního průmyslu, a to včetně profitování z evropských programů,” říká výkonný ředitel Shift2Rail Carlo Borghini.

Vzájemný prospěch z této spolupráce lze vidět také v zapojení malých a středních podniků i regionálního průmyslu. „Šanci díky novým evropským projektům dostanou také čeští dodavatelé, podílející se na výrobě a zavádění nejmodernějších technologií v železniční dopravě. Máme před sebou výstavbu vysokorychlostních tratí, které vyžadují ty nejvyšší bezpečnostní a technologické standardy. Investovat ovšem hodláme i do stávající železniční sítě. Memorandum přispěje k dalšímu naplnění velkého potenciálu české železnice," říká ministr dopravy Dan Ťok.

Shift2Rail je platforma usilující o cílený výzkum a inovace v rámci železnic. Urychluje integraci nových a pokročilých technologií do inovativních řešení pro železniční produkty. Dále Shift2Rail podporuje konkurenceschopnost evropského železničního odvětví a uspokojuje měnící se dopravní potřeby EU. 
Stáhněte si:
Zpět na výpis článků
Související články