Ministr dopravy Antonín Prachař představil své priority

Ministr dopravy Antonín Prachař představil své priority
7.2.2014Tiskové zprávy

Ministr dopravy Antonín Prachař představil své priority

Ministr dopravy Antonín Prachař dnes představil své plány a priority ve vedení resortu. Za klíčový úkol označil napojení české infrastruktury na evropskou dálniční síť, modernizaci důležitých železničních uzlů a nastavení řádných kontrolních mechanismů v resortních organizacích. Ministr na první tiskové konferenci po uvedení do úřadu také představil svého prvního náměstka Milana Ferance, který bude mít na starost ekonomiku a fondy EU.

Chceme ve spolupráci s kraji, které mají na starosti územní plány ve svých lokalitách, přistoupit k řešení nedokončených staveb tak, abychom napojili naši infrastrukturu na všechny transevropské sítě,“ uvedl Prachař. Důležité je podle něj v této souvislosti pokračovat ve výstavbě D3 a R52, které spojí ČR s Rakouskem. „Velmi rychle připravíme veškerá výběrová řízení tak, abychom mohli zahájit stavbu obchvatu Mikulova,“ uvedl Prachař.

Ministr chce také posoudit, jak co nejefektivněji pokračovat v modernizaci dálnice D1 a výstavbě R35, která vytvoří alternativní trasu k nejstarší české dálnici. Důležitou součástí dobudování české dálniční sítě je i Pražský okruh. V železniční dopravě je pro Prachaře prioritou modernizace důležitých železničních uzlů (Brno, Ostrava, Plzeň, Praha) a dokončení III. a IV. železničního koridoru.

Pro efektivní fungování resortu je podle ministra klíčové nastavit řádné kontrolní procesy v podřízených organizacích ministerstva, podrobit auditu náklady stavebních investic a opírat se o vlastní činnost namísto zadávání služeb externím dodavatelům.

Nový ministr dopravy rovněž oznámil, že od pondělí 10. února začne pracovat auditorský výbor, který posoudí situaci na Ředitelství silnic a dálnic. Z tohoto mimořádného auditu pak vyplynou případné změny ve struktuře a managementu ŘSD.  

 

 

Zpět na výpis článků