Ministr dopravy Antonín Prachař představil své priority

Ministr dopravy Antonín Prachař představil své priority
7.2.2014Média a tiskové zprávy

Ministr dopravy Antonín Prachař představil své priority

Ministr dopravy Antonín Prachař dnes představil své plány a priority ve vedení resortu. Za klíčový úkol označil napojení české infrastruktury na evropskou dálniční síť, modernizaci důležitých železničních uzlů a nastavení řádných kontrolních mechanismů v resortních organizacích. Ministr na první tiskové konferenci po uvedení do úřadu také představil svého prvního náměstka Milana Ferance, který bude mít na starost ekonomiku a fondy EU.

Chceme ve spolupráci s kraji, které mají na starosti územní plány ve svých lokalitách, přistoupit k řešení nedokončených staveb tak, abychom napojili naši infrastrukturu na všechny transevropské sítě,“ uvedl Prachař. Důležité je podle něj v této souvislosti pokračovat ve výstavbě D3 a R52, které spojí ČR s Rakouskem. „Velmi rychle připravíme veškerá výběrová řízení tak, abychom mohli zahájit stavbu obchvatu Mikulova,“ uvedl Prachař.

Ministr chce také posoudit, jak co nejefektivněji pokračovat v modernizaci dálnice D1 a výstavbě R35, která vytvoří alternativní trasu k nejstarší české dálnici. Důležitou součástí dobudování české dálniční sítě je i Pražský okruh. V železniční dopravě je pro Prachaře prioritou modernizace důležitých železničních uzlů (Brno, Ostrava, Plzeň, Praha) a dokončení III. a IV. železničního koridoru.

Pro efektivní fungování resortu je podle ministra klíčové nastavit řádné kontrolní procesy v podřízených organizacích ministerstva, podrobit auditu náklady stavebních investic a opírat se o vlastní činnost namísto zadávání služeb externím dodavatelům.

Nový ministr dopravy rovněž oznámil, že od pondělí 10. února začne pracovat auditorský výbor, který posoudí situaci na Ředitelství silnic a dálnic. Z tohoto mimořádného auditu pak vyplynou případné změny ve struktuře a managementu ŘSD.  

 

 

Zpět na výpis článků