Ministr dopravy Dan Ťok: Soutěží na stávající systém mýta šetříme peníze daňových poplatníků

Ministr dopravy Dan Ťok: Soutěží na stávající systém mýta šetříme peníze daňových poplatníků
27.8.2015Tiskové zprávy

Vláda schválila návrh ministra dopravy Dana Ťoka vypsat soutěž na provozovatele stávajícího mýtného systému, který je v majetku státu. Podle vládou schváleného usnesení bude smlouva na provoz uzavřena s vítězem tendru na dobu tří let.

Detailní harmonogram zadávacího řízení předloží ministr dopravy do poloviny října. Zároveň ministerstvo přichystá zadávací řízení pro výběr projektového manažera pro mýto, který zpracuje koncepci zpoplatnění pro následující období.

Každé dva měsíce budeme vládě předkládat informaci o postupu při přípravě tendru na výběr mýta, který vždy projedná řídící výbor. Ten bude rozšířen o další členy s hlasovacím právem, přičemž tito členové budou zástupci politických stran a hnutí zastoupených v Poslanecké sněmovně,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Technologicky neutrální soutěž  bude následovat po schválení koncepce připravené externím mýtným manažerem, který zároveň poskytne i analýzu toho, zda je efektivní rozšiřovat mýto na silnice nižších tříd. Externího poradce ministerstvo dopravy vybere v soutěži.

 

„Soutěž bude pokračovat podle plánu ministerstva tak, abychom neohrozili výběr mýta po roce 2016 a zároveň nemrhali penězi daňových poplatníků. Využít pro nejbližší období stávající systém, který si stát za velké peníze pořídil, je racionální ekonomická úvaha,“ řekl Ťok.

Zpět na výpis článků