Frýdek-Místek má plnohodnotný obchvat, odvede tranzitní dopravu z centra města

Frýdek-Místek má plnohodnotný obchvat, odvede tranzitní dopravu z centra města
24.7.2023Tiskové zprávy

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje II. etapu obchvatu Frýdku-Místku. Přestože již od prosince loňského roku se po obchvatu jezdí v polovičním profilu, až od dnešního dne bude dálnice průjezdná v režimu dvou jízdních pruhů v obou směrech bez dopravních omezení.
 

Frýdek-Místek má plnohodnotný obchvat, odvede tranzitní dopravu z centra města
„Kompletní zprovoznění obchvatu Frýdku-Místku odvede z města všechny osobní a nákladní automobily, co doposud projížděly skrz centrum. Díky tomu ubyde hluk, zlepší se ovzduší a výrazně se zvýší bezpečnost. Zprovozněním obchvatu byl také odstraněn poslední úsek na trase dálnice D48, který vedl skrz takto hustě zastavěnou oblast," říká ministr dopravy Martin Kupka.

Dálnice D48 tvoří v rámci Moravskoslezského kraje důležitou dopravní tepnu orientovanou západovýchodním směrem. Začíná u obce Bělotín, kde se odpojuje z dálnice D1 a kolem Nového Jičína, Příbora a Frýdku-Místku vede až do Českého Těšína k hranici s Polskem. Z chybějících 21 kilometrů je aktuálně již 17 km v realizaci.

"Obchvat Frýdku-Místku není ovšem jedinou stavbou, kterou v letošním roce na D48 zprovozníme, na konci roku půjde do provozu úsek mezi Bělotínem a Dubem. V realizaci jsou také úseky z Dubu do Palačova a dále do Nového Jičína. V přípravě tak máme již pouze poslední úsek z Nového Jičína do Rybí a mimoúrovňovou křižovatku Nošovice,“ představil stavby na dálnici D48 generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

 
Stavba je navržena ke spolufinancování z Fondu soudržnosti v rámci Programu Doprava 2021 – 2027 (OPD3).
 
D48 Frýdek-Místek, II. etapa
 
Hlavní trasa:
délka: 4,3 km
kategorie: R 25,5/120
počet všech stavebních objektů: 72
 
zhotovitel: Strabag, Eurovia
cena stavby dle smlouvy: 1 976 mil. Kč bez DPH.
realizace stavby: 2019 – 2023
  • Ředitelství silnic a dálnic aktuálně realizuje celkem 275,1 kilometrů nových staveb. Jedná se o 177,3 km dálnic a 97,8 km silnic I. třídy.
  • Ve výběrovém řízení se nachází dalších 86,8 km dálnic a silnic I. třídy.
  • Kompletní přehled všech připravovaných i realizovaných staveb naleznete v interaktivní mapě na webu: www.rsd.cz.
Zpět na výpis článků
Související články